אומנות בינלאומית – האם באמת משתלם להשקיע בה?

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

אחת ההשקעות הפופולאריות בקרב אנשים בעלי יכולות כלכליות גבוהות, היא באומנות ובפרט ביצירות של אמנים מהעולם. לעיתים מדובר בהשקעות ביצירות של אמנים מוכרים ולעיתים מדובר בהשקעות של יצירות של אמנים פחות מוכרים, ממקומות שונים בועלם.

מי שאיננו מבין, מתעסק או קשור לעולם האומנות בשום צורה שהיא, מתקשה להבין למה אנשים מוכנים להשקיע כל כך הרבה כסף וזמן ברכישת יצירות אומנות בינלאומית או אפילו מקומית. הרי לא מדובר ביצירה סטנדרטית שרוכשים בחנות למוצרי בית או חנות אחרת. מדובר על יצירות אומנות (ציורים, פסלים, תמונות וכדומה) שיכולות להגיע לסכומים של אלפי שקלים ונרכשות דרך גלריות או במכירות פומביות שמתארגנות באופן מיוחד לשם כך.

אך ליצירות, מעבר לערך הרגשי או האומנותי שיש בהן, הרי שיש גם ערך כלכלי משמעותי. בין אם מדובר ביצירות של אמנים מוכרים שמחירן הוא גבוה ויכול לעלות עם השנים או אם מדובר ביצירות של אמנים לא מוכרים, שערכן נמוך כעת, אך ייתכן ובעתיד הוא יהיה גבוה משמעותי יותר.

אנשים מוכנים להשקיע הרבה מאוד כסף ברכישת יצירות אומנות בינלאומית וישראלית, מתוך הבנה שלא מדובר רק ביצירה וגם לא מדובר רק בסמל סטטוס, למרות שהרבה פעמים יש לכך חלק בכוונה לרכוש יצירות אומנות שונות. הם עושים את זה מתוך הבנה, שאותן יצירות יכולות לשמש אותם מבחינה כלכלית. במילים אחרות, מדובר במוצר להשקעה, בדומה לנכסים וחפצים אחרים. ההבדל הוא, כאן אפשר ליהנות מעלייה משמעותית, לעיתים אפילו מבלי לדעת את זה.

מדוע יצירות אומנות בינלאומית נחשבות להשקעה כלכלית משתלמת?

כשאדם רוכש יצירה של אמן מסוים, ישראלי או בינלאומי, הוא צריך לבחון את ערך היצירה. כלומר, האם הסכום שהוא נדרש לשלם, אכן תואם את ערכה בשוק. כך הוא ינהג, בין אם הוא ירצה לרכוש יצירה בגלריה מסוימת ובין אם הוא ירצה להציע הצעה במסגרת מכרז של מכירה פומבית. לפני שיעשה זאת, הוא יבחן את ערך היצירה והאם משתלם לו להשקיע אותה.

מאוד ייתכן, שבשלבים מתקדמים יותר, נניח אם יתברר שמדובר ביצירה נדירה, אם מדובר באמן צעיר ואלמוני שהפך מוכר או במקרים אחרים, הערך של היצירה יעלה והוא יוכל למכור אותה בסכום גבוה מזה ששילם בזמן הרכישה.

ישנם אנשים הצוברים יצירות אומנות ודואגים להעביר אותן בירושה לילדים שלהם, ישנם אנשים אשר מוכרים את היצירות בכל פעם כשהם זקוקים לכסף זמין. צריך לומר, אם מדובר ביצירות יוקרתיות מאוד, אזי שהם ידאגו גם לבטח ולשמור עליהם, בשביל להימנע ממצב בו היצירות ייגנבו או יינזקו וההשקעה שלהם תיהרס.

בסיכומו של דבר, אומנות בינלאומית או ישראלית מספקת לנו יצירות אשר מעבר לכך שהן מרגשות ומעוררות בנו עניין, הן גם משמשות עבורנו להשקעה כלכלית משתלמת.

גלריה

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

אז מה היה לנו בכתבה:

גלריה

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

שלטים

איימול ישראל – איך בוחרים את השלטים הנכונים

אחד האמצעים הטובים ביותר שעומדים לרשות בתי עסק בכל התחומים, לצורך פרסום, שיווק וקידום, הם שלטים. החל משלטי חוצות גדולים המופיעים מחוץ לבית העסק במקומות שונים וכלה בשלטים קטנים וצרים המופיעים בחלל משותף במבנה או בחלל העסק עצמו.

לקריאת המאמר »